naylon sera havalandırmaPROJE DETAYI

  • Proje Adı : Sera Havalandırma
  • Kullanım Alanı : +200 m2
  • Ülke : Türkiye

 

PROJE AÇIKLAMASI:

Modern seracılık faaliyetleri ile profesyonel sera sistemleri kurulumu hizmetlerimiz dahilinde sera havalandırma sistemi entegrasyonu gerçekleştirmekteyiz. Otomatik ve manuel olarak yönetilebilen sistemler ile seranın verimi en yüksek noktaya taşınabilmektedir. Akıllı otomasyonların kurulum maliyeti yüksek olsa da iş gücünü minimize etmeleri ve verimi maksimize etmeleri ile uzun vadede daha kârlı olmaktadır.

Sera havalandırma mekanizmaları yandan otomatik veya manuel ve üstten otomatik veya manuel olmak üzere 4 farklı şekilde kurulabilmektedir. Yetiştirilen bitki türleri, sera tipi ve bölge iklimine göre çok iyi tasarlanmalı ve projelendirilmelidir. Maksimum verim odaklı çalışmalarda bitkileri ve iklimi iyi tanımak ve kaliteli bir sera yapısı şarttır.

Pencereler ve havalandırma açıklıkları, açıldığında serada iyi bir havalandırma sağlarken, kapatıldığında bir açıklık kalmamalıdır. Kapalı pencere aralıklarından sera içindeki sıcak hava dışarı çıkmamalıdır. Böylece soğuk havalarda sera içinde fazla yakıt kullanılarak yakıt masraflarının artması önlenir. Rüzgarın havalandırma sistemi üzerine etkisi büyüktür. Rüzgarın sürekli estiği yörelerde, seralarda rüzgarın neden olduğu hava hareketi artacağı için havalandırma açıklıklarının boyutları küçültülebilir. Böylece rüzgara karşı dayanıklılıkta artar.

Benzer İçerikler ve Yazılar:

Sera Havalandırma / Perdeleme Sistemleri

Sera Sirkülasyon Fanları

PROJEMİZDEN ÖRNEK VİDEO:

 

sera havalandırma 2019

sera havalandırma kapağı